English

HUKUK FAKÜLTESİ

 

 • Güncel başlık bulunamadı.
 • Güncel başlık bulunamadı.

Dekanın Mesajı

İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin sevgili öğrencileri,

Bakanlar Kurulu’nun 12.07.2010 tarihli ve 2010/723 sayılı kararı ile kurulan İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne Mayıs/2012’de öğretime başlama izni verilmiştir.

2001 yılında öğretime başlayan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin onbirinci yılında öğretime başlayan Hukuk Fakültesi, İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin ilk vakıf üniversitesi olan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin yedi fakültesinden biridir. Ulusal ve uluslararası alanda deneyimli bir Üniversite’nin Hukuk Fakültesi olmanın ve Üniversite’nin diğer birimleriyle; örneğin Yabancı Diller Yüksek Okulu ile ortaklaşa yürütülen çalışmalarımızın önemli avantajları bulunmaktadır. İngilizce dil eğitimi yanında birinci sınıftan başlayarak mezun olana kadar zorunlu olarak verilecek İngilizce Akademik Beceriler Dersleri ile mesleki İngilizce dil bilgisini edinebilecek, İngilizce hukuk metinlerini; mahkeme kararlarını anlayabilecek, tartışabilecek, uluslararası ticari sözleşmeleri hazırlayabilecek, uluslararası hukuk metinlerini ve bu kapsamda Avrupa Birliği müktesebatını yorumlayabilecek, uluslararası kuruluşlarda, yabancı mahkemelerde ve tahkim mahkemelerinde görev alabilecek bilgi birikimine sahip olabileceksiniz.

devamı için tıklayınız


HABERLER

 • INDUSTRIAL RELATIONS IN EUROPE CONFERENCE (IREC) 2014
  18 EYLÜL 2014

  Üniversitemiz Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr.Zeynep Şişli, İrlanda’nın Dublin şehrinde 10-12 Eylül 2014 tarihleri arasında, Avrupa Birliği Yaşam ve Çalışma Koşullarının İyileştirilmesi Vakfı(EUROFOUND)’nda yapılan Avrupa Endüstri İlişkileri Konferansı (IREC2014)’na katılmıştır.
 • EUROPEAN CONFERENCE ON SOCIAL AND BEHAVIORAL SCIENCES, 2014
  17 EYLÜL 2014

  Üniversitemiz Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Huriye KUBİLAY, Yrd. Doç. Dr. Mine KASAPOĞLU TURHAN ve Arş. Gör. Mehmet Atıl ABACIOĞLU, Uluslararası Sosyal Bilimler Araştırma Derneği tarafından 11 – 14 Eylül 2014 tarihleri arasında Rusya’nın St. Petersburg, şehrinde düzenlenen Sosyal Bilimler ve Davranış Bilimleri Konferansı’na katılmışlardır. 
 • SERMAYE PİYASASI HUKUKU VE FİNANSAL DENETİM ULUSLARARASI KONFERANSI
  09 EYLÜL 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile University of Aegean tarafından birlikte düzenlenen “Sermaye Piyasası Hukuku ve Finansal Denetim Uluslararası Konferansı”, 25 Eylül 2014 tarihinde İzmir Ticaret Odası Meclis Salonu’nda ve 26 Eylül 2014 tarihinde Sakız Adası University of Aegean Business School Amphitheater’da gerçekleştirilecektir. 
 • ÖĞRETİM ELEMANLARIMIZ ST.PETERSBURG'DA DÜZENLENECEK KONFERANSA KATILACAKLAR
  05 EYLÜL 2014

  Uluslararası Sosyal Bilimler Araştırma Derneği tarafından 11 – 14 Eylül 2014 tarihleri arasında St. Petersburg, Rusya’da düzenlenecek olan Sosyal Bilimler ve Davranış Bilimleri Konferansı’na İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Prof. Dr. Huriye KUBİLAY, Yrd. Doç. Dr. Mine KASAPOĞLU TURHAN, Arş. Gör. Mehmet Atıl ABACIOĞLU bildiri sunmak üzere katılacaklardır.