English

HUKUK FAKÜLTESİ

 

 • Güncel başlık bulunamadı.
 • Güncel başlık bulunamadı.
 • Güncel başlık bulunamadı.

Dekanın Mesajı

İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin sevgili öğrencileri,

Bakanlar Kurulu’nun 12.07.2010 tarihli ve 2010/723 sayılı kararı ile kurulan İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne Mayıs/2012’de öğretime başlama izni verilmiştir.

2001 yılında öğretime başlayan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin onbirinci yılında öğretime başlayan Hukuk Fakültesi, İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin ilk vakıf üniversitesi olan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin yedi fakültesinden biridir. Ulusal ve uluslararası alanda deneyimli bir Üniversite’nin Hukuk Fakültesi olmanın ve Üniversite’nin diğer birimleriyle; örneğin Yabancı Diller Yüksek Okulu ile ortaklaşa yürütülen çalışmalarımızın önemli avantajları bulunmaktadır. İngilizce dil eğitimi yanında birinci sınıftan başlayarak mezun olana kadar zorunlu olarak verilecek İngilizce Akademik Beceriler Dersleri ile mesleki İngilizce dil bilgisini edinebilecek, İngilizce hukuk metinlerini; mahkeme kararlarını anlayabilecek, tartışabilecek, uluslararası ticari sözleşmeleri hazırlayabilecek, uluslararası hukuk metinlerini ve bu kapsamda Avrupa Birliği müktesebatını yorumlayabilecek, uluslararası kuruluşlarda, yabancı mahkemelerde ve tahkim mahkemelerinde görev alabilecek bilgi birikimine sahip olabileceksiniz.

devamı için tıklayınız


HABERLER

 • YURDA DÖNÜŞ TÜBİTAK BURSU
  01 HAZİRAN 2014

  Yurda dönüş Tübitak bursunun amacı, yurtdışında kendi alanında belli bir süre çalışmış akademisyenlerin yurda dönmelerini sağlamak ve bu kapsamda akademisyene, hazırlayacağı proje süresince burs vermektir. Yurda dönüş Tübitak bursunun amacı, yurtdışında kendi alanında belli bir süre çalışmış akademisyenlerin yurda dönmelerini sağlamak ve bu kapsamda akademisyene, hazırlayacağı proje süresince burs vermektir. 
 • AVRUPA KRİZİ KONFERANSI
  29 MAYIS 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen "Avrupa Krizi" konferansı, 29 Mayıs 2014 günü, saat 10:30'da, İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.
 • HUKUK FAKÜLTESİ SEMİNERLERİ
  29 MAYIS 2014

  "Hukuk Fakültesi Seminerleri", 28 Mayıs 2014 Çarşamba günü, Yrd. Doç Dr. S. Alp LİMONCUOĞLU’nun sunumu ile sona ermiştir.