English

HUKUK FAKÜLTESİ

 

 • Güncel başlık bulunamadı.
 • Güncel başlık bulunamadı.
 • Güncel başlık bulunamadı.

Dekanın Mesajı

İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin sevgili öğrencileri,

Bakanlar Kurulu’nun 12.07.2010 tarihli ve 2010/723 sayılı kararı ile kurulan İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne Mayıs/2012’de öğretime başlama izni verilmiştir.

2001 yılında öğretime başlayan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin onbirinci yılında öğretime başlayan Hukuk Fakültesi, İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin ilk vakıf üniversitesi olan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin yedi fakültesinden biridir. Ulusal ve uluslararası alanda deneyimli bir Üniversite’nin Hukuk Fakültesi olmanın ve Üniversite’nin diğer birimleriyle; örneğin Yabancı Diller Yüksek Okulu ile ortaklaşa yürütülen çalışmalarımızın önemli avantajları bulunmaktadır. İngilizce dil eğitimi yanında birinci sınıftan başlayarak mezun olana kadar zorunlu olarak verilecek İngilizce Akademik Beceriler Dersleri ile mesleki İngilizce dil bilgisini edinebilecek, İngilizce hukuk metinlerini; mahkeme kararlarını anlayabilecek, tartışabilecek, uluslararası ticari sözleşmeleri hazırlayabilecek, uluslararası hukuk metinlerini ve bu kapsamda Avrupa Birliği müktesebatını yorumlayabilecek, uluslararası kuruluşlarda, yabancı mahkemelerde ve tahkim mahkemelerinde görev alabilecek bilgi birikimine sahip olabileceksiniz.

devamı için tıklayınız


HABERLER

 • HUKUK FAKÜLTESİ KARİYER GÜNÜ ETKİNLİĞİ
  16 ARALIK 2014

  Fakültemiz ile Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından 15 Aralık 2014 Pazartesi günü saat 13.00-16.30 saatleri arasında Üniversitemiz Konferans Salonunda düzenlenen Hukuk Kariyer Günü, Fakültemizce davet mektupları gönderilen hedef liselerden öğrenciler ve Fakültemiz öğrencileri ile öğretim üyelerinin katılımı ile yapılmıştır.
 • PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL KORUMA SEMPOZYUMU, 2014
  30 EKİM 2014

  Üniversitemiz Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr.Zeynep Şişli, Pamukkale Üniversitesi İİBF Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü tarafından 17-18 Ekim 2014’de Denizli’de düzenlenen Sosyal Koruma Sempozyumu’na katılmıştır.