Hukuk Fakültesi

Dekan'ın Mesajı

İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin sevgili öğrencileri,

Bakanlar Kurulu’nun 12.07.2010 tarihli ve 2010/723 sayılı kararı ile kurulan İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne Mayıs-2012’de öğretime başlama izni verilmiştir. Fakültemiz 2012-2013 öğretim yılından bu yana eğitim vermektedir.

Ulusal ve uluslararası alanda deneyimli, İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin ilk vakıf üniversitesi olan İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesinde yer alan bir fakültemiz, öğrencilerine sadece bir diploma vermeyi amaçlamamaktadır. Hedefimiz meslek hayatında iyi derecede İngilizce konuşabilen, Uluslararası hukuk terminolojisine hakim olan öğrenciler yetiştirmektir. Öğrencilerimiz Türkiye’deki diğer hukuk fakültesi mezunlarından farklı olarak, uluslararası ticaret hukuku alanında donanımlı kişiler olarak, mesleki İngilizce bilgisi sayesinde uluslararası firmalarda danışman olarak iş bulabilme imkanına sahip olurlar. Öğrencilerimiz dört yılın sonunda İngilizce hukuk metinlerini ve mahkeme kararlarını anlayabilecek, tartışabilecek, uluslararası ticari sözleşmeleri hazırlayabilecek, uluslararası hukuk metinlerini ve bu kapsamda Avrupa Birliği müktesebatını yorumlayabilecek, uluslararası kuruluşlarda, tahkim mahkemelerinde görev alabilecek bilgi birikimine sahip olabilirler.

Dileğimiz hedefleri yüksek, kendini sürekli geliştiren, Dünya standartlarına ulaşma amacı ile araştıran, sorgulayan hukukçular olarak meslek hayatınızda büyük başarılara imza atmanızdır.

 

Haberler