Bizi takip edin
|
EN

Hukuk Fakültesi

Dekan'ın Mesajı

Değerli Öğrencilerimiz,

Çağın gereklerine yön veren, nitelikli hukukçuların yetiştirilmesi amacıyla yola çıktık. Kökleri Roma Hukukuna kadar uzanan hukuk sistemimizin temellerini kavramayı sağlayan, çağdaş, sosyal, ekonomik ve teknolojik gelişmelerin yarattığı yeni hukuk dallarını da tanıma olanağı yaratan programımızla sizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak istiyoruz.

Amacımız sizlerin Cumhuriyet değerlerini ve hukukun evrensel kurallarını benimseyerek, hukuki sorunlara en uygun çözüm yollarını geliştirebilmenizi sağlamaktır. Hukukçu sorgulayıcı ve eleştiricidir. Hukukçunun akıl yürütmesi öznel değil, nesneldir, kanıtlara dayalıdır. Somut yaşam gerçeğinden kopmadan hukuk biliminin gerektirdiği temel kavram ve kuramlara hakim hukukçular yetiştirmek özel bir titizlik gerektirir. Bu nedenle müfredatımız kamu hukuku ve özel hukukun tüm konularını İngilizce zorunlu dersleri de içerecek biçimde hazırlanmıştır. Müfredatta yer alan zorunlu ve seçimlik derslerimiz etik değerlere dayalı, analitik ve sorgulayıcı düşünme becerilerinizi geliştirmeye yöneliktir. Fakültemizdeki eğitim, teorik ve hukuk kliniği gibi uygulamalı derslerin yanında sempozyum, seminer ve konferanslar gibi bilimsel etkinliklerle tamamlanmaktadır.

Dijital çağda bir hukuk eğitiminin nasıl olması gerektiğini sorguluyor ve sizleri bu değişime hazırlamak istiyoruz. Bu nedenle yol haritamızı belirlerken sürekli siz öğrencilerimizin, kamunun, özel sektörün, sivil toplum kuruluşlarının da düşüncelerine önem veriyoruz.

Meslek yaşamınızda etik değerlere bağlı, adalete ve vicdana uygun hareket etmeyi yaşam tarzı olarak benimseyen hukukçular olacağınıza inancımız tamdır. Fakültemizde geçireceğiniz eğitim sürecinde hepinize başarılar diler, hukukun daha adil bir dünya için taşıdığı değere duyduğumuz inançla en iyi dileklerimi sunarım.

Prof. Dr. Sevilay Uzunallı

İzmir Ekonomi Üniversitesi

Hukuk Fakültesi Dekanı

SOSYAL MEDYA

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.